آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

حضور یک فیلم کوتاه ایرانی در جمع نامزدهای جشنواره روتردام

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر،از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، فهرست نامزدهای پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام در سه شاخه بهترین فیلم‌های بلند، بهترین‌های پرده بزرگ و بهترین فیلم‌های کوتاه اعلام شد و فیلم نظربازی ساخته مریم تفکری به جمع مدعیان جایزه بهترین فیلم کوتاه سال جشنواره راه یافت.

فیلم نظربازی، محصول مشترک ایران و انگلیس، برای رسیدن به جایزه ببر بهترین فیلم کوتاه جشنواره روتردام با فیلم‌هایی چون پاسخ دادن به خورشید از اتریش و آلمان، مرد شدن در قرون وسطی از پرتغال، مناجات‌هایی از کتاب مقدس از برزیل، پایدار از آلمان و انگلیس، سپیده‌دم از پرتغال، حیات شیشه‌ای از آمریکا، دنیا زیبا نیست؟ از انگلیس و ساخت صحنه‌های جنایت محصول فرانسه و تایوان رقابت خواهد کرد.

تفکری با دو فیلم زخم غایب و من گناهی پراحساس مرتکب شده‌ام در چهل و هفتمین جشنواره جهانی فیلم روتردام نیز حضور پیدا کرد.

جشنواره فیلم روتردام یک رویداد سالانه سینمایی است که از سال ۱۹۷۲ افتتاح شده و هرساله با تمرکز بر فیلمسازی مستقل و تجربی برگزار می‌شود. پنجاه‌ویکمین دوره این جشنواره سینمایی از ۲۶ ژانویه تا ۶ فوریه (۶ تا ۱۷ بهمن ۱۴۰۰) به صورت مجازی برگزار خواهد شد و دو فیلم جاده خاکی و زالاوا نیز به نمایندگی از سینمای ایران در این رویداد به نمایش درمی‌آیند.
منبع: ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.