آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«خبرنگاری، اخبار جعلی و اطلاعات غلط» کتابی برای کشف و مقابله با اخبار جعلی

1 min read

کتاب «خبرنگاری، اخبار جعلی و اطلاعات غلط» حاصل دانش و تجربه کارشناسان برجسته جهانی در حوزه مقابله با اخبار جعلی است.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، کتاب «خبرنگاری اخبار جعلی و اطلاعات غلط» دستنامه ای برای نگاه انتقادی به نقش فناوری های دیجیتال و پلتفرم های اجتماعی که منجر به اختلال اطلاعاتی در فضای مجازی می شوند. کتاب به ابتکار یونسکو برای مقابله با اخبار جعلی و اطلاعات غلط از طریق رسانه ها، سواد رسانه ای، راستی آزمایی و مقابله با سوء استفاده های آنلاین تالیف شده است و برای استادان و دانشجویان ارتباطات و روزنامه نگاری، احزاب سیاسی، ناظران انتخاباتی و در مجموع کسانی که در رسانه های جمعی و اجتماعی فعالیت می کنند مفید خواهد بود.

کتاب «خبرنگاری اخبار جعلی و اطلاعات غلط» منبعی عالی برای تمام کسانی است که سروکارشان با اخبار است. روزنامه‌نگاران، کسانی که اخبار را به صورت جدی دنبال می‌کنند و به طور کلی هرکسی که دوست دارد درباره‌ی آن چیزی که می‌خواند، اطلاعاتی دقیق داشته باشد، کتاب اخبار جعلی و اطلاعات فریب‌کارانه را اثری خواندنی می‌یابد.

بخش‌هایی از کتاب:

چه بخواهیم و چه نخواهیم امروز ما با انبوهی از اخبار و اطلاعات غلط، گمراه کننده و دروغ مواجهیم و آثار چنین اطلاعاتی در جامعه در سال های اخیر بسیار گسترده بوده است. شایعه متعلق به امروز و دیروز نیست و قدمتی دیرینه دارد اما سرعت شیوع ویروسی اخبار جعلی پس از پیدایش اینترنت و فناوری های نوین ارتباطی با گذشته قابل مقایسه نیست.
منبع: برنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.