آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

کرونا اجرای پیانیست هلندی را در جشنواره فجر لغو کرد

1 min read

ابتلای پیانیست هلندی به ویروس کرونا مانع حضور در سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، امکان حضور نیکلاس فن پوکه، هنرمند پیانیست هلندی به دلیل مبتلا شدن کرونا در سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر وجود ندارد.

به همین منظور، موریتس ارنست، پیانیست آلمانی جایگزین شد. بنابراین، رسیتال پیانو هنرمند آلمانی بر اساس برنامه زمان بندی که قرار بود برای پیانیست هلندی اجرا شود، روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه ساعت ۲۱:۳۰ در سالن نیاوران، انجام می گیرد.

هنرمند پیانیست آلمانی در این برنامه از آهنگسازانی همچون بتهوون، برامس، هندل و دبوسی خواهد نواخت.

همچنین به پاسداشت یاد نوازنده بزرگ ایرانی، امانوئل ملیک اصلانیان، قطعه پروانه از این هنرمند را در این برنامه اجرا خواهد کرد.

موریتس ارنست در سال ۱۹۸۶ در آلمان متولد شد و از چهارسالگی سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد.

وی ادامه تحصیل پیانو را در مدرسه موسیقی دیتمولر ادامه داد و در آن موسسه، موسیقی‌شناسی نیز خواند. ارنست، جوایز متعددی در مسابقات معتبر بین المللی کسب کرده است. در سال ۲۰۰۳، برای تکمیل آموزه‌هایش نزد فویچت ‌واگنر رفت.
مورتس ارنست در سال های گذشته در بسیاری از سالن های بزرگ و معتبر اروپا و آمریکا به اجرای برنامه پرداخته است.

همچنین سابقه همکاری با ارکستر نیلپر را در کارنامه دارد.

به گزارش ایرنا، سی‌ و هفتمین جشنواره موسیقی فجر در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دبیری حسن ریاحی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می‌شود و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه همچنین نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره است.

آمار سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر حاکی از آن است که این جشنواره با هزار و ۶۹۰ هنرمند (شامل هزار و ۳۰۴ مرد و ۳۸۶ زن) در قالب ۱۷۰ اجرای موسیقی در تهران و ۹ استان کشور اجراهای صحنه ای خود را به روی سِن می برند.

منبع:ایرنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.