آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

بررسی هنر انقلابی به انگیزه برگزاری نمایشگاه موزه هنرهای معاصر

1 min read

نشست تخصصی بررسی و نقد آثار نمایشگاه «آینه در آینه» سوم اسفندماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، نشست تخصصی نمایشگاه « آینه در آینه » مروری بر تحولات هنر معاصر ایران( ۱۳۶۳-۱۳۵۳ ) روز سه شنبه سوم اسفندماه در کتابخانه موزه هنرهای معاصر تهران به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود.

در این نشست که با حضور کیانوش معتقدی، کیوریتور نمایشگاه برگزار می شود، در بخش نخست با عنوان «فرهنگ تصویری فرایندهای انقلابی آمریکای لاتین در انقلاب اسلامی ایران: آینه در آینه»، رافائل مائوریللو عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی می کند.

بخش دوم نشست با عنوان «بررسی ریشه های فکری و زیبایی شناختی نقاشی انقلاب» با سخنرانی سجاد باغبان ماهر، عضو هیات علمی دانشگاه هنر اصفهان برگزار می شود.

در بخش سوم این نشست محمدرضا مریدی عضو هیات علمی دانشگاه هنر با عنوان «هنر انقلابی ایران در بستر تاریخ اجتماعی هنر» سخنرانی می کند.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این نشست در کتابخانه موزه هنرهای معاصر تهران حضور یابند یا به صورت زنده نشست را در صفحه اینستاگرام موزه تماشا کنند.

در این نمایشگاه آثاری مبتنی بر گفتمان‌های هنر اعتراضی، انقلابی و جنگ (به ترتیب سیر تاریخی) با ارائه مجموعه‌ای از آثار کمتر دیده شده و اسناد برای نخستین بار به نمایش در آمده‌اند که از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، حوزه هنری و مجموعه‌های خصوصی گردآوری شده‌است. نمایشگاه آینه در آینه مروری بر تحولات هنر معاصرایران۱۳۶۳-۱۳۵۳ تا هشتم اسفند ماه ادامه دارد.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.