آذر 14, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایش نقاشی‌های ژانر وحشت

1 min read

نقاشی‌های ژانر وحشت محمد محمدزاده تیتاکانلو تحت عنوان نمایشگاهی به نام «فناناپذیر» در گالری ماهر برپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر،از روابط عمومی گالری ماهر، محمد محمدزاده درباره نمایشگاه جدیدش گفت: سوژه نمایشگاه فناپذیر، فسیل است. این مجموعه از فناپذیری موجودات زنده می‌گوید. همچنین بر ناپایداری فیزیکی، تغییر و نابودی تراژیک موجودات تاکید دارد. در واقع آثار با هدف ایجاد وحشت طراحی نشده اما نقاشی‌ها ممکن است ترسناک به نظر برسند. اگر چه نگاه نخست بر ایجاد فسیل آرت بوده اما روی هم رفته ممکن است برخی مخاطبان مجموعه را در ژانر وحشت تعبیر کنند.

وی افزود: این نمایشگاه دربرگیرنده ۳۰ اثر از مجموعه فسیل است که همگی با تکنیک رنگ روغن روی بوم در پنج سال اخیر خلق شده‌اند.

محمدزاده با اعلام این خبر که تمام آثار این نمایشگاه به فروش رسیده است، درباره انتخاب سبک اکسپرسیون آبستره برای این مجموعه گفت: اگر در طبیعت به یک فسیل توجه شود، خود به خود تصویر آبستره اکسپرسیون شده‌ای از آن در چشم هویدا می‌شود و به همین دلیل به نظر می‌رسد که شیوه اکسپرسیون آبستره بهترین گزینه جهت ارائه چنین موضوعی باشد.

این هنرمند معاصر در خصوص پالت تیره رنگ آثار گفت: رنگ قهوه‌ای تیره که در بطن آثار به چشم می‌خورد نشانه سپری شدن زمان و زنگار گرفتن فسیل‌ها است. از همین رو برخی موجودات که در نقاشی‌ها ناشناخته و عجیب‌الخلقه به نظر می‌رسند، فسیل آبستره‌گونه هستند.

محمّد محمّدزاده تیتکانلو، متولد ۱۳۴۳ تجربیات متعددی در زمینه نقاشی، عکاسی، فیلمسازی و نویسندگی دارد. ابداعات نو در حیطه عکاسی داگرئوتیپ و ادغام تکنولوژی باستانی عکاسی با عکاسی مدرن یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های محمدزاده است. او تاکنون پنج کتاب در زمینه عکاسی از جمله نخستین داگرئوتیپ‌های معاصر ایران و بیش از ۶۰ مقاله درباره عکاسی داگرئوتیپ نوشته است. او با شیوه عکاسی داگرئوتیپ از بسیاری هنرمندان به نام ایران عکاسی کرده و نمایشگاه متعدد عکاسی نیز برپا کرده است.

نمایشگاه فناپذیر تا بیستم اسفند در گالری ماهر در خانه کتاب پیدایش واقع در خیابان پاسداران، گلستان دوم، پلاک ۱۰۹ میزبان هنردوستان است.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.