آذر 14, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

برپایی یک رویداد هنری بهاری برای نقاشی‌خط و آثار حجمی

1 min read

دومین رویداد مجموعه «راگادید» در سال جاری در قالب نمایشگاه گروهی «شیدا نبشت» با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی ۲۲ اسفند ماه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، به گفته بهداد نجفی رویداد «شیدا نبشت» نمایشگاه نقاشی‌خط و آثار حجمی است که علاوه بر موضوع اصلی نمایشگاه، نگاهی بر کاربرد نوشتار در فرهنگ تصویری معاصر ایران و آثار هنری تجسمی مرتبط با این رویکرد دارد.

وی افزود: نمایشگاه‌های هنری در این مجموعه با نمایش آثار آبرنگ، نگارگری، خوشنویسی، حجم و عکاسی، در کنار نقاشی و نقاشی‌خط در سال آینده ادامه داشته و علاوه بر آن برنامه‌ریزی‌های خاصی نیز برای رسانه‌های نوین هنری انجام شده که به زودی به مرحله اجرا در می‌آید.

سعیده آرین ـ مدیر هنری این نمایشگاه ـ نیز گفت: «نقاشی‌خط پدیده‌ای نوظهور در دنیای مدرن هنر ایرانی است. در این هنر، نقاشی به یاری خطاطی آمده تا هنر نقاشی‌خط که حاصل شور و شیدایی هنرمندان نقاش و خوشنویسی است با تلفیق نوشتار، فرم و رنگ، پا در عرصه جدیدی بنهد که اگرچه با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده اما در حال توسعه و تکامل است و به عرصه‌های بین المللی راه یافته است.

در این نمایشگاه ۴۴ تن از هنرمندان معاصر، بیش از ۸۰ اثر خود را در معرض دید علاقمندان خواهند گذاشت.

این نمایشگاه توسط موسسه هنری خوانش معاصر و با همکاری موسسسه فرهنگی فرادید هنر فردا در مجموعه راگادید برگزار می‌شود و از تاریخ ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۱۱ الی ۲۰ پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.