آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ممنوع‌الخروجی یک شاهکار هنری!

1 min read

دولت بریتانیا خروج نقاشی ارزشمند «پل سزان» که به یکی از گالری‌های لندن امانت داده شده بود را به طور موقت ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، دولت بریتانیا خروج تابلو نقاشی قرن نوزدهمی «پل سزان» را که مدت طولانی از سال ۱۹۸۰ به گالری «کورتالد» در لندن امانت داده شده بود را موقتا ممنوع کرد. این تابلو نقاشی منظره که «Hattenville» نام دارد در سال ۱۸۸۲ توسط «پل سزان» نقاش مشهور فرانسوی خلق شد و ارزش آن ۱۰ میلیون پوند، معادل ۱۳ میلیون دلار برآورد شده است.

این تابلو نقاشی یکی از چندین اثر هنری ارزشمندی است که در سال گذشته ممنوعیت خروج در بریتانیا بر روی آن اعمال شده است. سیاست دولت بریتانیا به موسسات عمومی اجازه می‌دهد مهلتی برای جمع‌آوری بودجه مورد نیاز به منظور خرید این تابلو نقاشی «سزان» فراهم شود.

یکی از موسسات هنری بریتانیا باید تا پایان جولای هزینه مورد نیاز برای نگه داشتن این اثر در داخل مرزهای بریتانیا را فراهم کند.

این تابلو نقاشی رنگ روغن یکی از چهار اثر هنری است که این هنرمند فرانسوی از منظره‌های «نورماندی» در فرانسه خلق کرده است. این نقاشی نخستین‌بار توسط «ویکتور شوکیه» یک مجموعه‌دار مهم آثار امپرسیونیست قرن نوزدهم خریداری شد. بعد از مدتی این نقاشی در سال ۱۹۳۷ به «ساموئل کورتالد» مجموعه‌دار بریتانیایی و بنیان‌گذار موسسه هنری «کورتالد» رسید. در طول زمان، این نقاشی بین مجموعه‌داران خصوصی دست به دست شد تا اینکه به مالکیت مالک ناشناس کنونی درآمد.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.