آذر 12, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نقاشی عظیمی که به شکوه سابق بازگشت

1 min read

گروهی از متخصصان، تابلو نقاشی منظره اثر یکی از هنرمندان چیره‌دست بریتانیایی را به شکوه سابق بازگرداندند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر و به نقل از گاردین،‌ متخصصان لایه‌های زرد وارنیش را از سطح تابلو نقاشی «پل واترلو»‌ اثر «جان کانستبل» نقاش بریتانیایی منظره پاک کردند تا جزئیات و آسمان آبی این نقاشی قرن نوزدهمی بار دیگر پدیدار شود.

این تابلو نقاشی که بزرگترین نقاشی «کانستبل» محسوب می‌شود به طور چشمگیری پس از پروژه مرمت تغییر کرده است. عنوان اصلی این نقاشی «عزیمت جورج چهارم از وات‌هال : افتتاح پل واترلو» است و به سال ۱۸۱۷ تعلق دارد.

متخصصان برای این کار، بیش از ۲۷۰ ساعت را برای از بین بردن لایه‌های وارنیش که زرد شده بودند صرف کردند. این لایه‌های زرد وضوح نقاشی را از بین برده بودند و مانع مشخص شدن جزئیات آن شدند.

«کانستبل»‌ بیشتر نقاشی‌های از منظره‌های روستایی به تصویر می‌کشید و گمان می‌رود برای خلق این تابلو از نقاشی‌های ونیز اثر «کانالتو» الهام گرفته باشد.

این نقاشی افتتاحیه پل «واترلو»‌ را نشان می‌دهد و گمان می‌رود «کانستبل» در زمان افتتاح ‌آن حضور داشته است. در سال ۱۹۴۲ این پل با سازه مدرن‌تری جایگزین شد.

این نقاشی هیچگاه در دوران حیات «کانستبل»‌به نمایش گذاشته نشد و تا زمان درگذشت این هنرمند در سال ۱۸۳۷ در کارگاه او باقی ماند.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.